Česká bylinná kosmetika
+420 296 837 223

MASÁŽNÍ OLEJOVÉ GELY

 

gely_1

ylang_ylang_1

Masážní olejové gely jsou přípravky zcela odlišné od stávajících masážních přípravků – zvláště  těch, které jsou v gelové formě. Hlavní rozdíl a význam spočívá v použití pouze přírodních látek, na kterých je masážní gel založen. Další výhodou je použití gelu k dlouhodobé masáži těla a obličeje. Prostřednictvím masáže gel pozitivně ovlivňuje stav  pokožky zejména z hlediska její hydratace a výživy. Zároveň je velmi dobře snášen  všemi typy pleti.

Základ tvoří směs přírodních olejů – kokosový a slunečnicový, estery cukru a vitamíny A a E. Jednotlivé druhy masážních olejových gelů se liší obsahem dalších složek – éterických olejů a extraktů. Dle těchto použitých látek je doporučen typ masáže – kosmetická, nebo tělová.

Po přihlášení do sekce VSTUP PROFESIONÁLŮM – velikosti a ceny pro kosmetické a masérské salóny.

1. Masážní olejový gel „ Hřejivý „

Obsahuje směs éterických olejů (rozmarýnový, eukalyptový, kafrový, borovicový), které stimulují organizmus, posilují při únavě a celkově harmonizují. Olej se používá na masáž těla za účelem uvolnění ztuhlého svalstva a kloubů po námaze, nebo před sportovním výkonem.

2. Masážní olejový gel „ Vanilka, Pomeranč „

Olej obsahuje svěží pomerančovou silici zjemněnou vanilkovým aroma. Tato kombinace je vynikajícím „životabudičem“ jak při kosmetické, tak i tělové masáži. Posiluje, osvěžuje a zlepšuje náladu.

3. Masážní olejový gel „ Zázvor, Lemongras „

Zajímavou kombinaci teplé a kořeněné zázvorové silice se svěží a příjemnou citrónovou trávou lze využít jak ke kosmetické masáži, tak i k masáži těla. Osvěžuje a zároveň zmírňuje únavu a uvolňuje svaly.

4. Masážní olejový gel „ Ylang, Pačuli, Limetka „

Orientální aroma pačuli a ylang zjemněné limetkovou silicí je výborné k regenerační a uvolňující masáži. Zmírňuje vnitřní napětí a stres. Celkově harmonizuje.

5. Masážní olejový gel „ Limetka „

Masážní gel s jemnou a příjemnou limetkovou silicí se používá ke kosmetické i tělové masáži za účelem stimulace organizmu a odstranění únavy. Osvěžuje a zároveň uklidňuje.

6. Masážní olejový gel „ Grep „

Velmi příjemná vůně grepové silice předurčuje masážní gel k osvěžujícím masážím při únavě a depresích. Stimuluje a zlepšuje náladu. Používá se i k tělovým masážím při celulitidě.

7. Masážní olejový gel „ Kakao „

Olejový gel s obsahem kakaa je vynikající pro stimulující a harmonizující masáž. V kakau obsažený teobromin působí obdobně jako kofein. Při masáži se pokožkou vstřebávají jednotlivé složky obsažené v kakau (vitaminy, minerály a další látky). Zároveň dochází k odplavování vyloučených látek z pokožky – k její detoxikaci. Vnímání vůně čokolády a kakaa navozuje dobrou náladu, odstraňuje únavu a zmírňuje stres. Masážní gel se používá jak ke kosmetické tak i k tělové masáži.

8. Masážní olejový gel „ Rašelina „

Olejový gel s obsahem extraktu z černé rašeliny a levandulového éterického oleje se používá zejména při projevech svalového přetížení při práci, nebo sportu a při problémech pohybového aparátu. Zároveň je významným prostředkem k ošetření a zvýšené péči o pleť zdravou i problematickou.

Rašelinový extrakt, který je použit v masážním olejovém gelu, se vyznačuje vysokým obsahem komplexu biologicky aktivních humínových látek, rostlinných enzymů, fulvokyselin, jejich solí a dalších organických sloučenin charakteru fytohormonů. O těchto látkách je známo, že se mimo jiné podílejí na odstraňování látek vylučovaných kůží, tj. mají tzv. detoxikační efekt. Zároveň se podílejí na hydrataci a regeneraci pokožky a přispívají tak k obnově a jejímu „omlazení“. Humínové látky snižují projevy podrážděné a svědící pokožky. Posilují její ochranný kyselý plášť a pokožka se stává odolnější.

Obsažené fulvokyseliny v rašelině výrazně zlepšují při masáži penetraci dalších látek pokožkou a tím zvyšují jejich konečný efekt. Jemná zklidňující levandulová silice zmírňuje svalové napětí, podráždění a zvyšuje  regenerační účinky rašeliny.

Masážní gel je vhodný  pro tělovou  i kosmetickou  masáž.

gely